Bezpieczni na budowie

Bezpieczni na budowie

Posted by

W dniach od 05.05.2014 r. do 11.05.2014r. odbył się wspólny Tydzień Bezpieczeństwa firm tworzących Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwa. Celem inicjatywy byłą promocja i podniesienia świadomości bezpieczeństwa, w tym również dzieci. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Państwowa Inspekcja Pracy.

W związku z powyższym uczniowie klas I- III Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Białobrzegach zostali zaproszeni w dniu 07 maja 2014r. na budowę drogi dojazdowej do węzła drogowego „Dąbrownica” obwodnicy miasta Lublin. Organizatorzy: firma Budimex S.A., służby mundurowe i Państwowa Inspekcja Pracy przygotowali z tej okazji pokazy   i liczne atrakcje.

Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt budowlany, wozy strażackie, radiowozy policyjne i karetki pogotowia. Byli również świadkami akcji ratowniczo- gaśniczej, przygotowanej przez straż pożarną i ratowników medycznych. Wybrani uczniowie posadzili pamiątkowe drzewka, które pozostaną w miejscu posadzenia na stałe.  Na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej zorganizowano dla dzieci poczęstunek oraz zabawy na terenie skansenu. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowe zawieszki, kamizelki i czapki odblaskowe. Dodatkowo uczniowie zyskali cenne informacje na temat bezpieczeństwa pracy na budowie. Swoje wrażenia dzieci przelały na papier i przekazały kierownictwu budowy w podziękowaniu za zaproszenie.

DSC_0114 DSC_0121 DSC_0123 DSC_0151 DSC_0249 DSC_0275

Comments are closed.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com