Ferie z siatkówką

Ferie z siatkówką

Posted by

Zespół Szkół w Kocku dysponuje piękną i nowoczesną halą sportową. Są więc w tej szkole wyjątkowo sprzyjające warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, a szczególnie piłki siatkowej w której szkoła osiąga największe sukcesy sportowe.

W dniach 03.02 – 05.02.2015 roku w miejscowym gimnazjum, w ramach zajęć sportowych w czasie ferii zimowych, rozegrano turniej piłki siatkowej „4”-ek, w którym wzięły udział 4 drużyny żeńskie i 4 drużyny  męskie.

Celem zawodów było zagospodarowanie czasu wolnego uczniów, a sam pobyt w szkole  i rozegrane mecze miały dać uczestnikom rozgrywek satysfakcję z uprawiania sportu, umożliwić spotkanie się w gronie kolegów i koleżanek oraz zapewnić przyjemne i bezpieczne spędzenie czasu pod opieką nauczycieli, w tym inicjatora imprezy – p. Janusza Kucharuka – nauczyciela wychowania fizycznego.

W trakcie zawodów nad ich organizacją i przebiegiem czuwały panie pełniące w tym dniu dyżur w ramach ferii tj. p. Teresa Wilkowicz, p. Joanna Futera , p. Lidia Wlazły, p.Ewelina Wójcicka-Mitura i p. M. Mateńko .

Podkreślić należy, że wszyscy uczniowie biorący udział w zajęciach sportowych zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem przygotowanym przez panie kucharki.

Skład drużyn przedstawiał się następująco:

Drużyny żeńskie:

1.    Martyna Och – kapitan, Gabriela Futera,  Patrycja Sowisz,  Sylwia Czajka,

2.   Kornelia Białek – kapitan, Klaudia Gomoła, Maja Och, Karolina Rożyn,

3.  Sara Ściseł – kapitan, Weronika Mitura, Patrycja Majcher, Magda Lemieszek,

4.  Ewelina Gruba – kapitan, Paula Nadolna, Dominika Mitura, Ewelina Czajka.

Przebieg rywalizacji dziewcząt:

1-4  (2:0)       2-3 (2:1)     3:1 (2:1)      2-4 (2:0)       4-3 (0:2)      2-1 (1:2)

Ostateczna kolejność:

Im-Zespół-2-kapitan-Kornelia Białek,  IIm-Zespół-1-kapitan- Martyna Och, IIIm-Zespół-3-kapitan-Sara Ściseł, IVm-Zespół-4-kapitan-Ewelina Gruba.

Należy nadmienić ,że rywalizacja wśród dziewcząt była bardzo zacięta i wyrównana ponieważ , aż trzy zespoły zdobyły taką samą liczbę pkt. (po 5pkt) i taką samą liczbę setów. Aby wyłonić zwycięzcę komisja sędziowska musiała liczyć stosunek małych punktów tj. wygranych do przegranych.

Drużyny męskie:

1.   Jakub Dobosz – kapitan, Piotr Nowakowski, Filip Sikorski, Grzegorz Nowakowski,

2.   Damian Bącik – kapitan ,Sylwester Mitura, Adrian Antoniak, Krzysztof Podstawka,

3.  Piotr Pożarowszczyk – kapitan, Damian Mitura, Szymon Rola, Damian Lipski,

4.  Grzegorz Bilski – kapitan, Oskar Kowalczyk, Bartosz Badurowicz, Dominik Ściseł.

Ostateczna kolejność:

Przebieg rywalizacji chłopców:

1-4(2:0), 2-3(0:2), 3-1(2:0), 2-4(2:0), 4-3(0:2), 2-1(0:2).Im-Zespół-3, kapitan –Piotr Pożarowszczyk, IIm-Zespół- 1,kapitan-Jakub Dobosz, IIIm-Zespół-2,kapitan-Damian Bącik, IVm-Zespół-4, kapitan-Grzegorz Bilski

SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG

 

 

Comments are closed.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com