Kockie gimnazjum ma laureata

Kockie gimnazjum ma laureata

Posted by

Marzec, to miesiąc, w którym uczestnicy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych niecierpliwie oczekują na ostateczne wyniki etapu wojewódzkiego. Wśród tych uczestników był Mateusz Kołodziejczyk – uczeń Gimnazjum w Zespole Szkół w Kocku, który startował w konkursie z języka polskiego. Po przebrnięciu etapów: szkolnego i rejonowego, dnia 29 lutego br. uczestniczył w etapie wojewódzkim konkursu, na którym kończą się zmagania dla uczniów gimnazjów. Bardzo wysokie wymagania stawiane są uczestnikom III etapu konkursu, należy bowiem zdobyć aż 80% punktów możliwych do zdobycia, aby zostać laureatem. Na tym etapie zalecana przez organizatora konkursu literatura przedmiotu znacznie wykracza poza podstawę programową.

Mateusz Kołodziejczyk, który przygotowywał się do trzech etapów konkursu  pod kierunkiem Pani Elżbiety Rogulskiej – nauczycielki języka polskiego, zdobył wymaganą ilość punktów i został laureatem. Dzięki temu sukcesowi Mateusz zwolniony jest z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego, otrzyma na świadectwie ocenę celującą z języka polskiego i oczywiście ma przywileje przy rekrutacji do najlepszych szkół średnich. Laureatem już interesują się renomowane lubelskie licea.

Mateusz bardzo lubi przedmioty humanistyczne, jednakże swoją przyszłość wiążę z przedmiotami ścisłymi, takimi jak matematyka czy fizyka. W wolnych chwilach lubi czytać książki, zwłaszcza historyczne. Jego największą pasją jest historia, a w szczególności epoka średniowiecza. Bardzo lubi też matematykę.

Osobom, które startują w olimpiadach, radzi spróbować swoich sił już w drugiej klasie. Dzięki temu można rozwijać swoje pasje i poszerzać horyzonty wiedzy. Trzeba  jednak przygotować się na wiele nowych obowiązków, ale jak twierdzi, wysiłek jak najbardziej się opłaca, a odniesiony  sukces  daje ogromną satysfakcję.

Comments are closed.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com