Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego  w Halową   Piłkę Nożną Chłopców Gimnazjum 2015

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Halową Piłkę Nożną Chłopców Gimnazjum 2015

Posted by

Po zdobyciu pierwszego miejsca w półfinale Powiatu Lubartowskiego, który odbył się w Kocku, uczniowie Gimnazjum w Kocku wyjechali na kolejny etap imprezy – Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Halową Piłkę Nożną   organizowane w ramach międzyszkolnych rozgrywek sportowych – „Gimnazjada 2015/2016”.  Organizatorem turnieju był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Finał  odbył się 15.12.2015r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Michowie. Do turnieju przystąpiło osiem najlepszych zespołów Powiatu Lubartowskiego. Mecze rozegrano w dwóch grupach w czasie gry 1x10min bez przerwy.

W grupie A grały drużyny: Gimnazjum Nr 1 Lubartów, Gimnazjum Wola Sernicka, Gimnazjum Kock, Gimnazjum Abramów.   W grupie B występowały drużyny: Gimnazjum Ostrów Lubelski, Gimnazjum Firlej, Gimnazjum Łucka, Gimnazjum  Michów. Z grupy A i B awans do dalszej części turnieju uzyskiwały tylko najlepsze zespoły. Zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach wystąpiły w finale o tytuł Mistrza Powiatu  w roku szkolnym 2015/2015,a zespoły z drugich miejsc w grupie spotkały się w małym finale o 3 miejsce.

W pierwszym ważnym meczu grupowym nasi uczniowie po wyrównanym spotkaniu pokonali drużynę z Abramowa 1 : 0. Następnie w drugim pojedynku decydującym o wyjściu z grupy nasi uczniowie wygrali  również 1 : 0 z Gimnazjum nr 1 Lubartowie  i zajęli pierwsze miejsce w grupie. W finale po zaciętej rywalizacji uczniowie z Kocka pokonali drużynę gospodarzy z Michowa  3 : 0.

Skład zwycięskiej drużyny : Jakub Dobosz, Filip  Sikorski Bartłomiej Mitura, Grzegorz Nowakowski, Jakub Anyszek, Ireneusz Mitura , Michał Niedziela , Damian Majewski, Adrian Siudaj, Jakub Lipski,   Mateusz Sikora,  opiekunem drużyny  był nauczyciel wychowania fizycznego pan Paweł Sobolewski.

Tabela końcowa:

I     MIEJSCE –Gimnazjum w Kocku

II   MIEJSCE – Gimnazjum w Michowie

III  MIEJSCE – Gimnazjum w Abramowie

IV   MIEJSCE – Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim

V – VI  MIEJSCE – Gimnazjum w Łucce

V – VI  MIEJSCE – Gimnazjum w Woli Sernickiej

VII – VIII MIEJSCE – Gimnazjum nr 1 w Lubartowie

VII – VIII MIEJSCE – Gimnazjum w Firleju

Comments are closed.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com