Spotkanie integracyjne w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kocku

Spotkanie integracyjne w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kocku

Posted by

Dobry humor i piękna pogoda towarzyszyła wszystkim gościom obecnym 11 czerwca   w Kocku na imprezie integracyjnej pt. REGIONALNA WIOSKA. CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE…

Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był Warsztat Terapii Zajęciowej z Kocka. Placówka istnieje od 2005 r. i prowadzona jest przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Kocku. Głównym celem Warsztatu jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych z umiarkowanym bądź znacznym stopniem niepełnosprawności, z różnymi schorzeniami od upośledzenia umysłowego przez choroby psychiczne po niepełnosprawność narządu ruchu.  Oficjalnym powitaniem wszystkich zebranych gości spotkanie rozpoczęła kierownik WTZ Kock Agnieszka Pożarowszczyk. Po otwarciu rozpoczęły się prezentacje zaproszonych placówek. Na scenie kolejno prezentowały się placówki: Dom Pomocy Społecznej z Kocka, Warsztat Terapii Zajęciowej  z Kocka, Środowiskowy Dom Samopomocy z Białej Podlaskiej, Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Radzynia Podlaskiego, Warsztat Terapii Zajęciowej z Białej Podlaskiej, Warsztat Terapii Zajęciowej ze Stoczka Łukowskiego, Warsztat Terapii Zajęciowej z Ostrowa Lubelskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy z Lubartowa.   Uczestnicy imprezy brali czynny udział w dwóch konkurencjach konkursowych. Pierwszą było przygotowanie regionalnej potrawy związanej z wybranym regionem Polski.  Drugą prezentacja artystyczna wybranego regionu. Po prezentacjach każdy miał okazje spróbować przygotowanych wcześniej potraw.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko jednego ze sponsorów Łukasza Domańskiego przy którym każdy mógł za darmo zbadać swoje stopy i uzyskać informacje na temat najnowszych sprzętów służących do rehabilitacji a także kilka                    z nich zobaczyć.  Warsztatowicze z Kocka przygotowali także potrawy z grilla, dania obiadowe, przystawki, ciasta, napoje.

Po zakończeniu części konkursowej i poczęstunkowej rozpoczęły się turnieje sportowe z szeregiem różnych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów. Zmaganiom sportowym towarzyszyła dyskoteka, do której przygrywał zespół Korona.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli im zorganizować imprezę. Szczególnie podziękowania kierują do sponsorów bez których spotkanie nie udałoby się. Dzięki nim ponad kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych, zostało obdarowane licznymi cennymi nagrodami.

Organizatorzy dziękują firmom:. Urząd Miasta i Gminy Kock, Sklep Medyczny Domański Łukasz Lubartów, Sidor Kamil WIKAMEDIA, PHU WODZO – Włodzimierz Konarski, Bank Spółdzielczy w Kocku,  Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Franciszek Latek, AUTO-REN Krzysztof Guz, Maria Witek PHU Witek S.C., Aptek Zielona, Sklep 1001 Drobiazgów Elwira Kazanecka, Cybul Wiesław, Intergum Bogdan Zdunek, Sklep Wanda Gruba, Transport Osobowy i Towarowy Michał Kucio, KOMA – Autoczęści,  APS Szcepanowski i wielu innych.

P1150895 P1150913 P1150916 P1150917 P1150932 P1150934 P1150940 P1150952 P1150958 P1150981 P1150982 P1150999

Comments are closed.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com