Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kocku najlepsi w powiecie – już drugi raz w tym roku szkolnym!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kocku najlepsi w powiecie – już drugi raz w tym roku szkolnym!

Posted by

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Mini  Piłkę Nożną Chłopców.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kocku najlepsi w powiecie – już drugi raz w tym roku szkolnym!

 

Po zdobyciu pierwszego miejsca w półfinale powiatu lubartowskiego            (zwycięstwa ze Szkołą Podstawową w Leszkowicach 7 : 1  oraz Szkołą Podstawową  w Firleju 8 : 0) , który odbył się w Ostrówku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kocku wyjechali na kolejny etap imprezy – Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Mini Piłkę Nożną Szkół Podstawowych  (organizowane w ramach międzyszkolnych rozgrywek sportowych – „Igrzyska 2013/2014”).  Organizatorem turnieju był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy . Finał  odbył się 12.05.2014r. w Lubartowie. Do turnieju przystąpiły cztery najlepsze zespoły powiatu lubartowskiego. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, czas gry 2×10 min. W pierwszym ważnym meczu nasi uczniowie po wyrównanym spotkaniu pokonali drużynę SP  w Ostrowie Lubelskim  2 : 1. Następnie w drugim pojedynku wygrali  4 : 0 ze Szkołą Podstawową nr 4  w Lubartowie. W ostatnim meczu uczniowie z Kocka rozgromili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej 8:0.

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Ireneusz Mitura  (z siedmioma trafieniami), a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Mitura – obaj ze Szkoły Podstawowej w Kocku. Skład zwycięskiej drużyny : Bartłomiej Mitura, Grzegorz Nowakowski, Jakub Anyszek, Ireneusz Mitura , Michał Niedziela , Damian Majewski, Marek Kusyk, Nowicki Mateusz i Piotr Kuźma, opiekunem drużyny  był nauczyciel wychowania fizycznego pan Paweł Sobolewski.

Warto dodać, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kocku już drugi raz w tym roku szkolnym zostali mistrzami powiatu (wcześniej w halową piłkę nożną). Warto docenić osoby, które w dobie rozwoju technologicznego i komputeryzacji chcą spędzać aktywnie czas wolny, trenując jakąś dyscyplinę sportową, nie zaniedbując przy tym swojego rozwoju intelektualnego – a przy okazji reprezentują naszą szkołę i miasto w zawodach sportowych.

Comments are closed.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com