Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

„Pod biało – czerwoną”

26 sierpnia 2020

Szanowni Państwo

Zapraszam do udziału w projekcie „Pod biało – czerwoną” pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego polegającym na sfinansowaniu przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależy od mieszkańców. Aby gmina mogła wziąć udział w akcji, minimalnie 100 mieszkańców musi udzielić w terminie do 11 listopada 2020 r. głosów poparcia online za pomocą serwisu https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/. Należy kliknąć w napis ODDAJ GŁOS POPARCIA i wypełnić stosowne pola.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

 

 

Burmistrz Miasta Kock

/-/ Tomasz Futera