Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

#Szczepimysie

23 listopada 2021

Gmina Kock od lipca br. aktywnie prowadziła akcje promocyjne dotyczące szczepienia się mieszkańców. 15 sierpnia 2021 r. zorganizowano festyn „Szczepimy się z Gminą Kock” m.in. otwarto ośrodek zdrowia, aby umożliwić mieszkańcom zaszczepienie się oraz uruchomiono punkt konsultacyjny, w którym można było uzyskać informacje na temat skuteczności szczepień oraz zagrożeń związanych z zakażeniem Covid – 19. Podczas festynu prowadzono działania promocyjne polegające na informowaniu mieszkańców o składnikach szczepionek, ich działaniu i skutkach ubocznych, co należy zrobić w przypadku wystąpienia NOP. Propagowano i przekazywano rzetelne informacje o skuteczności płynącej z zaszczepienia się mieszkańców. Sprawdzono (trochę na wesoło) wiedzę mieszkańców o zagrożeniach związanych z Covid – 19. Za poprawne odpowiedzi przewidziano nagrody. W czasie imprezy w ramach promocji szczepień rozdawano gadżety i maseczki, zorganizowano loterię z nagrodami dla osób, które zaszczepiły się w dniu festynu.

Na terenie Kocka trzykrotnie stacjonował szczepieniobus. Z tej formy szczepienia bez zapisów i zbędnych formalności skorzystało około 130 osób.

W miesiącu listopadzie akcję promocji szczepień prowadzono podczas imprez okolicznościowych oraz podczas przyjazdu mobilnego punktu szczepień. W ramach promocji przekazano mieszkańcom oraz uczniom gadżety reklamowe typu pendrive, powerbanki, parasole oraz długopisy i smycze z logo #szczepimysie, jak również ulotki informujące o składzie szczepionek, możliwych objawach niepożądanych, wpływie szczepionek na organizm człowieka. W dniach 18 – 19 listopada br. zostało zaszczepionych 110 osób.

Efektem naszych wspólnych starań było zajęcie 2 miejsca w powiecie lubartowskim w konkursie „Rosnąca Odporność” i  przyznanie nagrody w wysokości 500.000 zł z przeznaczeniem na przeciwdziałanie oraz zwalczanie Covid -19. Wyrazy szacunku i podziękowania dla mieszkańców naszej społeczności za ich odpowiedzialną postawę.

Urząd Miejski w Kocku w dalszym ciągu będzie prowadzić akcje promocyjno –  informacyjne zachęcające do szczepień,  informować o skuteczności szczepień oraz zagrożeniach związanych z zakażeniem wirusem SARS- COV 2. Akcję wspomagają nadal  koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne (również do dowozu do punktu szczepień), sołtysi, placówki oświatowe, jak również Zakład Aktywności Zawodowej w Kocku.

Informujemy również, iż z powodu braku punktu szczepień na terenie naszej gminy nadal będzie funkcjonował punkt informacyjny, w którym mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje na temat szczepień i zgłaszać potrzeby dowozu do Centrum Medycyny Rodzinnej  w Kocku w celu zaszczepienia się.

Należy kontaktować się pod numerem telefonu 81 8591004 lub 81 8591004 wewn.36.