Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

W kwietniu spis wyłącznie zdalnie

9 kwietnia 2021

Spisz się elektronicznie!

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny informuje, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację.
Przypominamy, że internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.
Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.
UWAGA!
Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. Od tego dnia rachmistrze będą dzwonić do mieszkańców w sprawie ankiet.

Jak rozpoznać rachmistrza i upewnić się, że przez telefon nie kontaktuje się z nami oszust. Wszyscy rachmistrzowie mają unikalne numery identyfikatorów. Poza tym rachmistrza możemy sprawdzić. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić? Podany przez rachmistrza numer identyfikatora oraz imię i nazwisko można zweryfikować na stronie internetowej GUS. – Jeżeli ktoś się obawia, może spisać się samodzielnie przez internet bądź zadzwonić na infolinię spisu. Oszusta może zdradzić również pytanie, które będzie chciał zadać. WAŻNE! w spisie powszechnym na pewno nie będzie pytań o zarobki, majątek, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Co więcej, rachmistrz na pewno nie zadzwoni przed 4 maja.