Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Zaszczep się w majówkę

30 kwietnia 2021

Szczepienie przeciw COVID-19 to dobry plan na majówkę! W każdym województwie od 1 do 3 maja stanie specjalny punkt szczepień. Osoby z grupy wiekowej uprawnionej do szczepienia, które mają wystawione e-skierowanie, mogą bez rejestracji i umawiania się na konkretną godzinę, przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Medycy będą czekać na chętnych w 16 miastach w całej Polsce. Wizyta w punkcie to również świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Programu Szczepień. Przeczytaj więcej na temat akcji i zaszczep się w majówkę!

Szczepienia w majówkę – bez rejestracji i w każdym województwie
Co planujesz na majówkę? Wycieczka rowerowa, dobra książka, a może rodzinny obiad? Do listy swoich planów dopisz koniecznie szczepienie przeciw COVID-19!
Jeśli należysz do grupy wiekowej, które jest uprawniona do szczepień oraz w majówkę będziesz miał już wystawione e-skierowanie – przyjdź do specjalnego punktu szczepień w Twoim województwie. Bez rejestracji i zapisów na konkretną godzinę będziesz mógł zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Tak jak w działających już punktach szczepień, obecny będzie personel medyczny, który zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi procedurami i standardami.
Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.
Zaszczep się w majówkę – kto może wziąć udział w akcji?
Nie jesteś pewien, czy możesz zaszczepić się w majówkę? Wszystkie osoby 30+, które wypełniły formularz chęci zaszczepienia na stronie gov.pl/szczepimysie, mają aktywne e-skierowanie. Pozostałe osoby mają wystawione takie skierowanie zgodnie z harmonogramem szczepień:
• 1 maja – roczniki 1984-1985,
• 3 maja – roczniki 1986-1987.
Jeżeli Twój rocznik znajduje się w harmonogramie, to znaczy, że automatycznie otrzymałeś e-skierowanie. Możesz wybrać się na szczepienie w majówkowym punkcie szczepień bez koniecznej rezerwacji terminu. Jeśli zalogujesz się Profilem Zaufanym na stronie www.pacjent.gov.pl, możesz sprawdzić aktywność e-skierowania.

Lubelskie – Plac Zamkowy w Lublinie