Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Zostań Wolontariuszem! Dzięki Tobie zmienią się historie ludzi w potrzebie!

10 września 2019

W Kocku poszukiwany jest Lider oraz Wolontariusze do ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. To, czy pomoc dotrze do potrzebujących rodzin, osób starszych i samotnych w Kocku zależy od tego, czy znajdą się pomocne ręce Wolontariuszy, którzy zorganizują rejon i pomogą szerzyć dobro!

„Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki – jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. By Paczka odbyła się również w tym roku i pomogła tysiącom potrzebujących rodzin oraz dzieci potrzeba 13 tys. SuperW, jak nazywa się wolontariuszy.

W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się już po raz dziewiętnasty. Program od lat wspiera potrzebujących, pomaga im w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, buduje w nich pewność siebie i wzmacnia poczucie własnej wartości.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. „Weekendu Cudów”, przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł.

Sens, radość i satysfakcja

Siłą obu programów są wolontariusze. W Szlachetnej Paczce to oni spotykają się z rodzinami, które otrzymają potem mądrą pomoc, poznają ich historie, określają ich potrzeby dopasowują rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji. A potem towarzyszą im w ich zmianie życia i wspierają na drodze do samodzielności. W projekcie pracy wolontariuszy – nie przez przypadek nazywanych SuperW –towarzyszy ogromna satysfakcja, radość z pomagania i poczucie sensu. Aż 79% z nich deklaruje, że udział w Paczce to najważniejsze doświadczenie w ich życiu. Dzieje się tak m.in. dlatego, że widzą efekty swojego zaangażowania.

Wolontariat, czyli o wiele więcej

– Przyszłam do Paczki, bo szukałam miejsca, gdzie mogłabym dobrze spożytkować swoją energię – mówi Karolina, jedna z kilkunastu tysięcy SuperW, którzy brali udział w XVIII edycji Szlachetnej Paczki. – Ale to, czego się nauczyłam, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. W życiu nie pomyślałabym, że wolontariat może tyle dać. Sprawdziłam się w promocji, w logistyce, brałam udział w arcyciekawych szkoleniach. Bardzo się rozwinęłam.

– Dzięki tobie w życiu konkretnych ludzi, których poznałeś, do których dotarłeś, których w jakimś sensie „odkryłeś”, rozpoczyna się wielka zmiana na dobre. To niesamowite – mówi Sebastian, również wolontariusz Paczki. – Ale w Paczce poznajesz też ludzi, którzy angażują się tak samo jak ty. Nawiązujesz znajomości z ludźmi, którzy chcą mieć wpływ na to, co się dzieje w waszej okolicy i wiedzą, jak to osiągnąć. Czujesz, że stajesz ważnym członkiem w swojej społeczności. To dzięki temu ten projekt jest taki magiczny i wyjątkowy.

Dzięki Tobie spełnią się marzenia

By zostać Liderem lub wolontariuszem Szlachetnej Paczki wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl, odbyć rozmowę z lokalnym koordynatorem projektu i rozpocząć szkolenie wdrożeniowe. Dlaczego warto? Bo dzięki Tobie naprawdę mogą zmienić się historie życia ludzi w potrzebie – dzięki Tobie będą mogły spełnić się ich marzenia. Również takie: „Przespać noc w łóżku. W ciepłym pokoju”, „Choć raz nie odmówić, gdy córka prosi, by kupić jej czekoladę albo

gazetę”, „Usiąść i niechby tylko przez dwa dni nie martwić się, skąd wziąć pieniądze na jedzenie”.

Do zobaczenia na www.superw.pl. Nie czekaj.