Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Bal Seniora 2023

28 listopada 2023

Bal Seniora 2023 zachwycił.

Fantastyczna atmosfera, wspaniałe stroje.

 

Atmosfera była fantastyczna. Panie w eleganckich sukienkach, z biżuterią i starannym makijażem. Panowie w garniturach. Nikt nie musiał nikogo specjalnie zachęcać do wyjścia na parkiet. Kiedy tylko rozległy się pierwsze dźwięki popularnego utworu z lat 80, kilkadziesiąt osób niemal natychmiast poderwało się z krzeseł. Chętnie ruszyli na parkiet. Tańczyły małżeństwa, ale też pary typu „koleżanka z koleżanką”, kilkuosobowe kręgi znajomych i nieznajomych, niektórzy solo. Uśmiech nie schodził im z twarzy. Potrzebowali takiej imprezy. Po tańcach trzeba było odpocząć – każdy miał miejsce przy stole, nie zabrakło smacznego poczęstunku, o który zadbał Zakład Aktywności Zawodowej w Kocku.

W minioną sobotę 25 listopada 2023 r. Kock przemienił się w wyjątkową oazę radości, tańca i wspólnego świętowania podczas Balu Seniora. To wydarzenie, wpisujące się w projekt „Pogodna Jesień. Kluby Seniora w Gminie Kock”, zgromadziło ponad 110 seniorów, tworząc wyjątkową atmosferę integracji i podziękowań.

Punktem uroczystości była dekoracja medalami za długoletnie pożycie małżeńskie sześciu par z miasta i gminy Kock. W imieniu Prezydenta RP dekoracji przybyłych par dokonał Burmistrz Miasta Kock Pan Tomasz Futera i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Janusz Bilski. Włodarze złożyli Jubilatom serdeczne życzenia i gratulacje.”Są Państwo przykładem dla młodych małżeństw, jak zgodnie i wytrwale dzielić z sobą troski, radości, całe swoje życie. Dziękuję za ten przykład i za Państwa niewymierny wkład w codzienność naszej gminy.”– podkreślał Burmistrz Tomasz Futera.

Po ceremonii odbyła się część artystyczna, podczas której wystąpili: podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kocku oraz Pan Mateusz Obroślak – dyrektor Domu Kultury w Kocku, którym za występy Jubilaci i goście dziękowali oklaskami.

Po części oficjalnej Dostojni Goście pozostali na „Balu Seniora”. Nie zabrakło również gromkiego odśpiewania „Sto lat”.

Bal seniora nie tylko dostarczył niezapomnianych chwil, ale także stanowił doskonałą okazję do podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu, którzy wnieśli nieoceniony wkład w rozwój inicjatyw skierowanych do seniorów. Sala Domu Kultury, w której odbywały się uroczystości, tętniła energią, uśmiechami i muzyką, tworząc wyjątkową przestrzeń dla spotkań i integracji.

Projekt „Pogodna Jesień. Kluby Seniora w Gminie Kock” miał na celu aktywizację seniorów poprzez różnorodne działania, takie jak warsztaty, wykłady czy właśnie takie wyjątkowe wydarzenia jak Bal Seniora. To inicjatywa, która nie tylko stawia na rozwój fizyczny i psychiczny seniorów, ale również buduje silne więzi społeczne wśród tej grupy wiekowej.

W trakcie balu seniorzy mieli okazję nie tylko do tańca, ale także do podziękowań, wzajemnej wymiany doświadczeń oraz integracji międzypokoleniowej. To właśnie taka wielowymiarowa aktywność sprzyja pełniejszemu uczestnictwu w życiu społecznym, co jest kluczowe dla zdrowego i pełnego życia osób starszych.

Wydarzenie nie tylko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, lecz również potwierdziło, że seniorzy chętnie uczestniczą w tego typu inicjatywach. Podczas balu można było dostrzec blask w oczach uczestników, co świadczyło o satysfakcji i radości płynących z udziału w tak ważnym dla nich wydarzeniu.

Bal Seniora nie tylko dostarczył niezapomnianych chwil, ale również otworzył drzwi dla kolejnych inicjatyw i projektów wspierających aktywność seniorów w lokalnej społeczności. To dowód na to, że wiek nie jest przeszkodą do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym, a seniorzy mają wiele do dodania i dzielenia się ze społecznością. To nie tylko wydarzenie, ale także manifestacja siły i potencjału seniorów w Kocku. To także dowód na to, że społeczność wiekowa ma wiele do zaoferowania i zasługuje na pełne wsparcie i uznanie dla swoich działań.

Warto śledzić kolejne inicjatywy Samorządu Miejskiego w Kocku, które wpisują się w ideę aktywności seniorów i tworzenia społeczności pełnej życia.