Historia klubu

27 maja 2013

Klub Sportowy „POLESIE KOCK” istnieje od 16.09.1995r. Jest on kontynuatorem Międzyzakładowego Ludowego Klubu Sportowego „POLESIE”, który został założony 1985r. Działalność MLKS „POLESIE” została zawieszona w 1991r. Zbiegło się to wraz z upadkiem większości zakładów pracy w Kocku w okresie trudnych przemian ustrojowych. Rozwój klubowego sportu w Kocku nie rozpoczyna się wraz z powstaniem POLESIA, jednak brak jest danych dotyczących powstania i działalności LKS „Świt” w Kocku.
Nielicznie istniejące dokumenty np. Legitymacja członkowska LKS „Świt” pana Mariana Grabka wydana został 02.01.1968r.
Działalnością KS „POLESIE” Kock kieruje Zarząd, który jest wybierany przez walne zgromadzenie na czteroletnią kadencję. W skład Zarządu Klubu z 1995 roku wchodzili: Prezes Waldemar – Wilkowicz V-ce Prezes – Jan Guz Sekretarz – Zbigniew Szczepański Skarbnik – Waldemar Trojak Członek – Leon Filipek, Stanisław Jeskiewicz i Mirosław Pożarowszczyk
Klub prowadzi zajęcia w dwóch sekcjach tj. piłka nożna oraz piłka siatkowa w kilku grupach wiekowych. Oprócz tych wiodących sekcji prowadzone są zajęcia, rekreacyjne w tenisie stołowym, szachach, brydża sportowego.

klub sportowy polesie

W sekcji piłki nożnej w roku 1997 drużyna awansowała z klasy A do ligi wojewódzkiej. Po roku gry nastąpiła reorganizacja rozgrywek co spowodowało likwidację ligi wojewódzkiej.
Ogromną sensację sprawiła nasza drużyna w eliminacjach do Pucharu Polski w roku 1995 znajdując się w gronie czterech najlepszych zespołów grających w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Lublinie. Na drodze tych eliminacji pokonaliśmy między innymi: Pom Piotrowice, Świdniczankę, Hortex Ryki, Lewart Lubartów. W marszu tym powstrzymała nas Stal Poniatowa, która grała wówczas w IV lidze.
W sezonie rozgrywkowym 98/99 drużyna piłki siatkowej wywalczyła awans z ligi wojewódzkiej LZS do ligi wojewódzkiej OZPS (III liga).
Osiągnięcia te nie byłyby możliwe bez ogromnej pracy Zarządu Klubu, a szczególnie Prezesa Pana Waldemara Wilkowicza, który był inicjatorem powstania KS POLESIE. Obdarzony dużym zaufaniem pełni funkcję prezesa przez dwie kadencje. Nie mniejsze zasługi w działalność Klubu wniósł Pan Janusz Kucharuk, który w latach 2003-2006 funkcje Prezesa Zarządu Klubu. Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Klubu wybrano nowe władze, które przedstawiają się następująco:

Zarząd Klubu:
Jarosław Kowalczyk – Prezes Zarządu
Andrzej Sobolewski – Wiceprezes
Paweł Sobolewski – Sekretarz
Waldemar Trojak – Skarbnik
Krzysztof Guz – Członek Zarządu
Marian Struski – Członek Zarządu
Jacek Skwara – Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna:
Józef Grądek – Przewodniczący
Włodzimierz Kosior – Wiceprzewodniczący
Adam Sobolewski – Członek Komisji