Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Poizdowie

23 czerwca 2020

SPORTOWA POLSKA – PROGRAM ROZWOJU  LOKALNEJ INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Poizdowie
W ramach projektu zaplanowano budowę wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni sportowej wraz z ogrodzeniem i oświetleniem przy Zespole Szkół w Poizdowie.

W ramach zadania zaplanowano wykonanie:
– boiska wielofunkcyjne o nawierzchni sportowej poliuretanowej na podbudowie elastycznej o wymiarach 44×24 m (dyscypliny: piłka ręczna, mini koszykówka i siatkówka)
– ogrodzenia boiska o wys. 6 m z siatki systemowej o dł. 143 m – furtka 1 szt.
– oświetlenie boiska.
Realizacja projektu stwarza możliwości na aktywne i bezpieczne uprawianie sportu. Z nowo powstałego obiektu będą mogli korzystać uczniowie, jak i mieszkańcy pobliskich miejscowości, czy osoby je odwiedzające zainteresowane aktywnym wypoczynkiem sportowym. Obiekt będzie ogólnodostępny i poprzez to daje możliwość uprawiania sportu niezależnie od statusu majątkowego czy pozycji społecznej. Dzięki realizacji projektu wśród mieszkańców gminy rozpropagowany będzie zdrowy styl życia i wzbogacona zostanie możliwość spędzania wolnego czasu o zdrowszy, aktywny wypoczynek. Dzieci i młodzież zamiast siedzieć np. przed komputerem czy telewizorem będą miały wspaniały obiekt do zagospodarowania wolnego czasu. Obiekt pozwoli na organizowanie zawodów sportowych: rodzinnych, szkolnych i klubowych, weekendów sportowych, itp.

Całkowita wartość zadania: 649 895,00 zł
Dofinansowanie ze środków FRKF: 454 900,00 zł
Termin zakończenia zadania: 30.12.2020 r.
Nr umowy: 2020/0051/5881/SubA/DIS/SP/19 z dn. 07.02.2020 r.