Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Inna lekcja z „Misiem”

14 lutego 2018

Na środę, 31 stycznia 2018 r., dzieci z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Poizdowie czekały z niecierpliwością. Dzień okazał się niezwykły. Po pierwsze, po wielu pochmurnych dniach wreszcie zaświeciło piękne słońce i ucichł szalejący wcześniej wiatr. Po drugie, pierwszy raz, uczniowie pojechali do leśniczówki w Annówce na spotkanie z myśliwymi Koła Łowieckiego „Miś” w Kocku, którzy nie dość, że poświęcili swój czas, to jeszcze i serdecznie ugościli.

Najpierw dzieci przypomniały sobie jak należy zachowywać się w lesie. Po chwili razem z myśliwymi udały się na spacer. Uczniowie wykładali przy paśnikach warzywa dla dzików i saren, obserwowali lizawki, ambony myśliwskie, słuchali interesujących opowieści naszych wspaniałych przewodników- myśliwych. Wszyscy z dużym zaangażowaniem słuchali ciekawostek o zwierzętach leśnych. Na koniec zorganizowany został konkurs wiedzy o lesie. Wszyscy nagrodzeni zostali słodkim upominkiem.

Po powrocie z leśnej wyprawy, na dzieci czekało już olbrzymie ognisko. Samodzielnie upieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie. Myśliwska stołówka zdała egzamin na szóstkę!

Oczywiście, nie obyło się bez wspólnego zdjęcia przy figurce św. Huberta- patrona myśliwych.

Serdeczne podziękowania składamy panu Szymonowi Cybulowi, Michałowi Kułakowi i Janowi Miłoszowi za zaproszenie, ugoszczenie, opowiadanie i okazaną wszelką pomoc.