Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Jubileusz 100 urodzin Tadeusza Świcia

29 kwietnia 2015

W  czwartek 23 kwietnia 2015r. Pana Tadeusza Świcia zamieszkałego w Kocku odwiedziła delegacja z Urzędu w składzie: Pan Tomasz Futera – Burmistrz Miasta Kock, Pan Marek Futera – Przewodniczący Rady Miejskiej, Pani Lidia Sielezińska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego  oraz Pan Marian Musiał – Kierownik Oddziału KRUS w Kocku. Jubilat, który urodził się 23 kwietnia 1915 roku, otrzymał życzenia, bukiet  pięknych kwiatów, prezenty,  listy gratulacyjne od Urzędu Miejskiego i Prezesa Rady Ministrów RP  Pani Ewy Kopacz  oraz prezent od KRUS-u – dodatkową, honorową emeryturę z okazji ukończenia 100 lat.

Pan  Tadeusz Świć urodził się w  Kolonii Zawada, obecnie Zawada, w gminie Ostrówek. Tam też w warsztacie ojca uczył się kowalstwa. Początkowo wytwarzał wozy konne, a później całą gamę narzędzi dla rolników i gospodarstw domowych. Zawód ten wykonywał do 2005r.                   Z jego usług korzystało wielu mieszkańców, nie tylko z terenu naszej gminy, ale także z gmin ościennych. W latach 1935-1939 udzielał się społecznie działając w kołach Związku Młodzieży Wiejskiej „Siew”. W styczniu 1940 roku został zatrzymany przez oddział wojsk niemieckich w Kolonii Żurawiniec i osadzony w więzieniu w Radzyniu Podlaskim. Jako osoba represjonowana należy do Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych. W roku 1942 zawarł związek małżeński i zamieszkał w Kocku. Z żoną przeżył prawie 72 lata. Doczekali się pięciorga dzieci, ośmiorga wnucząt i czworga prawnucząt.

Po złożeniu życzeń goście wraz z rodziną Jubilata wspominali dawne dzieje. Synowie Pana Tadeusza opowiadali o latach młodości Taty i chwilach, kiedy poznał swoją żonę. Zacnemu Jubilatowi życzymy szczęścia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym, spokoju, pogody ducha i  wielu kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu.

DSC_0222 DSC_0243 DSC_0242 DSC_0237 DSC_0232 DSC_0233