Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Jubileusz strażaków z Talczyna

23 czerwca 2014

15 czerwca 2014 r. strażacy z Talczyna świętowali 65-lecie swojej działalności. Uroczystości rozpoczął przemarsz kompanii honorowej pod dowództwem kpt. Dariusza Niedzieli, pocztów sztandarowych, druhów strażaków i przybyłych gości do kaplicy w Talczynie, gdzie odprawiono Mszę Św. w intencji strażaków koncelebrowaną przez Ks. Prałata Bogdana Krawczyka i Ks. Kapelana Henryka Ocha, który wygłosił piękną homilię.
Dalsza część jubileuszu odbyła się na placu przy kaplicy. Wręczono odznaczenia strażakom (lista odznaczonych poniżej). Głos zabrali zaproszeni goście, m.in. wicewojewoda i równocześnie prezes Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie dh Marian Starownik, ks. Henryk Och i starosta łukowski Janusz Kozioł, (pochodzący z Talczyna), Komendant Powiatowy PSP – bryg. Grzegorz Szyszko.

Strażacy OSP Talczyn serdecznie dziękują władzom samorządowym za docenienie ich pracy społeczno- kulturalnej oraz za pomoc i wsparcie w przygotowaniu uroczystości jubileuszowych. Jednocześnie zapewniają, że nadal będą pracować na rzecz rozwoju swojej jednostki, miejscowość i gminy.

DSC_0012 dsc_0065 dsc_0067 DSC_0090 dsc_0225 (1) dsc_0232 dsc_0238 dsc_0241