Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Muzyczna majówka z szantami w WTZ Kock

6 czerwca 2017

W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kocku 31 maja br. odbyła się imprez kulturalno – integracyjna „Muzyczna majówka z szantami”. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy i mieszkańcy z innych placówek pomocy społecznej: WTZ Ostrów Lubelski, WTZ Łuków, ŚDS Jamy, ŚDS Lubartów, DPS Ostrów Lubelski i DPS Kock. Na plac warsztatowy, który w tym dniu przeistoczył się w port, wpłynęły statki i tratwy, zaroiło się również od piratów i marynarzy. Podczas wspólnej zabawy prezentowane były scenki o tematyce marynistycznej oraz śpiewane szanty, które to występy oceniło jury pod przewodnictwem pani Ewy Guz -Dyrektor Zespołu Szkół w Kocku.
I miejsce w konkursie  ex aequo zajęli mieszkańcy z DPS Ostrów Lubelski za swój występ pt.”Taniec dla bosmana” oraz WTZ w Kocku za  „Hiszpańskie dziewczyny”. II miejsce na podium jury przyznało dla uczestników z WTZ w Łukowie za „Morskie opowieści”.
Jury wyłoniło również zwycięzców  w konkursie plastycznym. Najlepiej oceniona została praca z ŚDS Lubartów, II miejsce przypadło WTZ-owi z  Kock a III miejsce zajął DPS z Ostrowa Lubelskiego.
Nagrody w konkursach ufundował Urząd miejski w Kocku oraz sponsorzy a wręczył Burmistrz Kocka – Pan Tomasz Futera wraz z Panią Ewą Guz.
Po części artystycznej uczestnicy i mieszkańcy z placówek mogli zmierzyć się w zawodach sportowych (przeciąganie liny oraz wyławianie muszelek z wody). Najlepszymi siłaczami w przeciąganiu liny byli uczestnicy z ŚDS Jamy a najszybszymi poławiaczami okazali się uczestnicy z WTZ w Łukowie.
Osoby biorące udział w konkursach były wspaniale przygotowane a każda z prezentowanych prac była wyjątkowa i wzbudziła zachwyt jury.
Po ogłoszeniu wyników w obu konkursach wszyscy mogli posilić się ciepłym bigosem, kiełbaską z grilla, śledziem a na deser było ciasto.
Na koniec wszyscy chętni mogli wziąć udział w dyskotece.
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować uczestnikom i pracownikom z zaprzyjaźnionych placówek, którzy tego dnia byli i bawili się razem z nimi. Wielkie podziękowania kierują do placówek z Kocka, które pomogły w organizacji tej imprezy: Zespołowi Szkół w Kocku, Pani Ewie Guz i Pani Katarzynie Krysińskiej – Wierzchoń wraz z wolontariuszkami oraz Domowi Pomocy Społecznej w Kocku.
Bardzo dziękujemy sponsorom za ogromne serce i okazaną hojność. „Bez Waszego wsparcia nasza impreza nie miałaby takiego kształtu.” (Kierownik, Pracownicy i Uczestnicy WTZ w Kocku).
Organizatorzy serdecznie dziękują:
Urzędowi Miejskiemu w Kocku
Bankowi Spółdzielczemu w Kocku
Okręgowej stacji kontroli pojazdów Latek
Firmie Transport Osobowy i Towarowy Michał Kucio
Agnieszce Koza F. H. Koma
Sklepowi papierniczemu ABC
GS Samopomoc Chłopska
Renacie Guz AUTO – REN
Sklepowi wielobranżowemu – Halina Mitura
Stacji paliw w Kocku RAJOL Raul Mitura – Szerard
Zakładowi Piekarniczemu S.C. Szczepaniak
Przedsiębiorstwu Handlowo – Usługowemu WODZO
Zakładom mięsnym Łmeat
Hotelowi i Restauracji President
Sklepowi spożywczo – przemysłowemu Grażyna Cybul
Przedsiębiorstwu wielobranżowemu Wiesław Cybul
Handel Zbigniew Wiraszka
Dom i Ogród Anna Parcheta
Sklepikowi wielobranżowemu Elżbieta Kusyk

IMG_6551_1 (Copy) IMG_6553_1 (Copy) IMG_6601_1 (Copy) IMG_6611_1 (Copy) IMG_6615_1 (Copy) P1080174_1 (Copy) P1080175_1 (Copy) P1080193_1 (Copy) P1080246_1 (Copy) P1080273_1 (Copy) P1080300_1 (Copy)