Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Nominacja generalska Michała Rohde

19 sierpnia 2020

W piątek 14 sierpnia br. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda, wręczył akt mianowania na stopień generała brygady Dowódcy 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Michałowi Rohde, prawnukowi jej patrona generała Franciszka Kleeberga. Ceremonia wręczenia awansów generalskich odbyła się na dziedzińcu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Nominacja ta jest potwierdzeniem umiejętności i zasług Pana Generała w dotychczasowej służbie wojskowej.
W dniu 18 sierpnia na placu apelowym 19 LBZ odbyła się uroczystość powitania Pana Generała w Lublinie. Uczestniczyli w niej m. in. Poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, oficerowie, samorządowcy związani ze szlakiem bojowym SGO Polesie oraz przedstawiciele rodziny. Gminę Kock reprezentowali Burmistrz Tomasz Futera i Radny RM Marek Futera, którzy wręczyli generałowi okolicznościowy prezent z grawerką.
Pan Generał jest wielkim przyjacielem naszej gminy. Od wielu lat przybywa do Kocka na obchody rocznicowe i inne wydarzenia związane z kultywowaniem tradycji kleeberczykowskiej.
W imieniu mieszkańców gminy gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy i życiu osobistym.