Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Spotkanie opłatkowe z mieszkańcami Kocka

22 grudnia 2016

Już po raz czwarty tuż przed świętami Bożego Narodzenia Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocku zaprosił mieszkańców na spotkanie opłatkowe. W słoneczne środowe popołudnie 21 grudnia 2016 r. w gościnnych pomieszczeniach Zespołu Szkół w Kocku czekały na przybyłych kolorowo zastawione stoły, życzenia oraz prezenty w postaci paczek żywnościowych.
Spotkanie rozpoczął występ przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola w Kocku. Dzieci wykonały tradycyjne kolędy i pastorałki przyjęte przez słuchaczy gromkimi oklaskami.
Później wystąpił z programem wokalnym uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej Pan Grzegorz Fijałkowski – laureat półfinału Konkursu Zaczarowanej Piosenki. W utworze „Świt” śpiewał „otwórz oczy – zobacz mnie, bo w Twoim Sercu mieszka głaz, pęknie głaz, gdy na niego padnie łza”, a w nastrój świąt wprowadził zebranych wykonaniem góralskich kolęd z repertuaru zespołu „Golec uOrkiestra”.
Następnie ksiądz Grzegorz Marczuk, wikariusz Parafii Kock, odczytał fragment Ewangelii  o Narodzeniu Pańskim, pobłogosławił opłatki i w serdecznych słowach skierowanych do zgromadzonych mówił o tym, że Chrystus przyszedł do nas poprzez rodzinę i to ona dla każdego powinna być najważniejsza. Życzenia świąteczne złożył zebranym również Burmistrz Miasta Kock Pan Tomasz Futera, dziękując jednocześnie wszystkim osobom przygotowującym spotkanie za wysiłek włożony w jego organizację.
Potem uczestnicy podzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i zasiedli do wspólnego posiłku przygotowanego przez panie kucharki z Zespołu Szkół w Kocku.
Na zakończenie spotkania rozdano gościom paczki świąteczne wypełnione produktami pochodzącymi z programu żywnościowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

dscn1087-copy dscn1088-copy dscn1089-copy dscn1091-copy dscn1095-copy dscn1099-copy