Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

8 czerwca 2021

2 czerwca 2021 r. w Domu Kultury w Kocku odbyła się uroczystość wręczenia ośmiu parom medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To jedyne odznaczenie państwowe, które można otrzymać wyłącznie we dwoje. To nagroda za wytrwałość w miłości i wierności. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta Kock Pan Tomasz Futera dokonał dekoracji medalami, a kwiaty oraz pamiątkowe księgi wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej w Kocku Pan Janusz Bilski.
Pary, które otrzymały odznaczenie to :
1) Państwo Maria i Eugeniusz Guzowie z Białobrzegów-Kolonii;
2) Państwo Elżbieta i Tadeusz Jaroszowie z Ruskiej Wsi;
3) Państwo Kazimiera i Jerzy Kawkowie z Kocka;
4) Państwo Jadwiga i Romuald Korgolowie z Kocka;
5) Państwo Teresa i Jan Miturowie z Białobrzegów;
6) Państwo Genowefa i Stanisław Miturowie z Zakalewa;
7) Państwo Krystyna i Witold Sikorscy z Kocka;
8) Państwo Elżbieta i Andrzej Sztandarscy z Kocka.
Po ceremonii odbyła się część artystyczna, w której wystąpił Pan Jan Obroślak, za co Jubilaci podziękowali oklaskami. Po oficjalnej części uroczystości odbył się poczęstunek, podczas którego Burmistrz Miasta Kock Pan Tomasz Futera wzniósł uroczysty toast w celu uczczenia Jubilatów.
Organizatorzy raz jeszcze składają serdeczne podziękowania wszystkim parom za przyjęcie zaproszeń i przybycie na uroczystość oraz najserdeczniejsze gratulacje i życzenia dobrego zdrowia, pogody ducha na kolejne lata wspólnego życia, aby upływały one nadal we wzajemnej życzliwości i miłości.