Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Wystawa osiągnięć kockich wędkarzy w Domu Kultury

19 listopada 2017

W ramach obchodów 600-lecia lokacji miasta Kock w Domu Kultury w Kocku otwarto wystawę przedstawiającą działalność i osiągnięcia Koła PZW „Leszcz” w Kocku.

Od wielu lat działalność Koła skupia się na działalności sportowej polegającej na organizowaniu zawodów wędkarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W latach 90 ub. wieku i z początkiem nowego, kiedy prezesem Koła został Mieczysław Szczepański organizował również festyny sportowo-rekreacyjne. W tym samym okresie rozpoczęto aktyną działalność z dziećmi i młodzieżą, rozbudzając wśród najmłodszych zainteresowanie wędkarstwem, sportem wędkarskim i ekologią. Władze kockiego Koła zwracają uwagę na troskę o czyste środowisko a w szczególności czystość sw0ich łowisk. Koło jako jedne z pierwszych w Okręgu organizuje akcję sprzątania łowisk czym przyczynia się do poprawy czystości rzek: Tyśmienicy, Wieprza oraz starorzeczy i zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie gminy.

Na otwartej wystawie zgromadzono liczne trofea wędkarzy, uczestniczących w różnych imprezach okręgowych i ogólnopolskich takich jak puchary, patery, statuetki i dyplomy. Z działalnością i historią Koła zaznajamiają nas zgromadzone na wystawie fotografie archiwalne i współczesne. Przedstawiają one całokształt działalności Koła. Otwarcia wystawy dokonał Wiceprezes ds. młodzieży Zbigniew Szczepański w obecności burmistrza Kocka Tomasza Futery i dyrektora Domu Kultury Adama Świcia.

Wystawę uświetnił koncert Nataszy Bazarewicz (Koniuch) – absolwentki Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Od kilku lat jest solistką Państwowego Chóru Republiki Białoruś im. G. Citowicza, z którym koncertuje po całym świecie. Koncerty artystów są stałym elementem wystaw organizowanych przez Dom Kultury.

Ostatnim akcentem wystawy była degustacja potraw z różnych gatunków ryb, przygotowanych specjalnie na tę okazję.