Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Wystawa prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kocku

20 grudnia 2016

W Domu Kultury w Kocku 16 grudnia br. miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac, których autorami są uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kocku. Spotkanie uświetnił występ Grzegorza Fijałkowskiego w świątecznym repertuarze oraz poezja Jolanty Kowalskiej.

Galeria pękała w szwach od gości, wśród nich był między innymi Burmistrz Kocka-Pan Tomasz Futera, Skarbnik Gminy-Pan Paweł Guz oraz przyjaciele WTZ.

Hasło wystawy to „Piękno rodzi się w nas”.  Podczas swojego wystąpienia kierownik WTZ Agnieszka Pożarowszczyk podkreśliła, że Warsztat jest placówką, która wydobywa piękno nie tylko z osób niepełnosprawnych, ale też z pracowników. Piękno, które w dzisiejszych czasach rozumiane jest jako kult młodości i zdrowia, gdzie niepełnosprawność, choroba i niedoskonałość spychane są na margines, uczestnicy Warsztatu pokazują, że tak naprawdę liczy się piękno wewnętrzne, codzienne pokonywanie barier, trudności, realizowanie swoich pasji, spełnianie marzeń, codzienna praca mimo wszystko. „A we mnie samym wilki dwa/ Oblicze dobra, oblicze zła/ Walczą ze sobą nieustannie/ wygrywa ten, którego karmię” tym cytatem zakończyła przemówienie kierownik WTZ życząc wszystkim zebranym bogatej duchowej uczty, która pozwoli nakarmić tego dobrego wilka w nas.

Wystawę można oglądać do 09 stycznia 2017 roku. Serdecznie zapraszamy.

burmistrz-miasta-kock-copy p1060155-copy p1060231-copy