Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

XXVII Ogólnopolskie Biegi Uliczne Pamięci gen. Franciszka Kleeberga

4 października 2021

 

W dniu 2 października 2021r. w Kocku odbyły się XXVII Ogólnopolskie Biegi Uliczne Pamięci gen. Franciszka Kleeberga. Głównym organizatorem biegów była Szkoła Podstawowa w Kocku. Partnerami w organizacji biegów był Urząd Miejski w Kocku oraz  Klub Sportowy „Polesie”.

Uroczystości zostały otwarte Sztafetą Honorową przy pomniku Generała, w której uczestniczyli nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kocku. Pod pomnikiem zostały również złożone okolicznościowe wiązanki i zapalono znicze. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Miasta Kock Pan Tomasz Futera, Pani Agnieszka Rohde z córką Zuzią i synem Jasiem, Pan Adam Olkowicz wiceprzewodniczący zarządu krajowego i wojewódzkiego Rady Wojewódzkiej Stowarzyszenia „Pokolenie” z Lublina oraz podpułkownik Artur Hapski.

W zawodach biegowych – kategorii biegów dziecięcych uczestniczyło 219 zawodników zgłoszonych ze szkół z Kocka, Talczyna, Poizdowa, Puchaczowa, Woli Osowińskiej, Szczekarkowa, Annoboru, Bork i Radzynia Podlaskiego.

Biegi dziecięce odbyły się tradycyjnie ulicami Kocka z miejscem startu i mety przy pomniku gen. Franciszka Kleeberga. Bieg główny w tym roku, po raz pierwszy, został przeprowadzony na Obszarze Chronionego Krajobrazu Pradolina Wieprza  w kierunku Ruskiej Wsi, start i meta tego biegu były zlokalizowane przy Gospodarstwie Rybackim w Kocku. Firma Time2Go przeprowadziła elektroniczny pomiar czasu wszystkich zawodników biegu głównego, w którym uczestniczyło 75 biegaczy.

Dzięki pozyskaniu sponsorów możliwe było przygotowanie dla zawodników biegów pamiątkowych medali i koszulek oraz atrakcyjnych nagród. W pakiecie startowym dla biegaczy biegu głównego znalazły się m.in. materiały promujące walory historyczne i przyrodnicze Kocka („Kalendarium Kocka” Tomasz Futera, „Kock i okolice” Stanisław Turski, „Walory przyrodnicze szlaku turystycznego „Podgóry” oraz najnowsza publikacja „Przyczynek do historii stosunków między ziemianami i chłopami w Polsce na podstawie źródeł archiwalnych majątku Kock” autorstwa Adolfa Józefa Bocheńskiego).

Na uczestników biegów tradycyjnie czekała grochówka ugotowana przez Zakład Aktywności Zawodowej w Kocku.

Sponsorami  w XXVII Ogólnopolskich Biegów Ulicznych Pamięci gen. Franciszka Kleeberga byli:  Urząd Gminy i Miasta Kock,  Koło PZW „Leszcz” w Kocku, Gospodarstwo Rybackie Kock, Ciastkarnia Mariola i Stanisław Miturowie, „Auto – Ren” Auto – części- serwis,  Salony Optyczne Grażyna i Zbigniew Nowiccy,  Koło Łowieckie „Miś”,  Zakład Aktywności Zawodowej w Kocku.

Przy zabezpieczeniu tras oraz w utrzymaniu porządku w trakcie zawodów wspierały szkołę strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kocka i Białobrzegów oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kocku. Zabezpieczenia medycznego dokonali ratownicy z  firmy MDMedica z Lubartowa.

W tym roku po raz pierwszy zawodom biegowym towarzyszyła akcja „Oddaj Krew- Ratuj Życie” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. W mobilnym punkcie pobrań oddało krew 11 osób. Dziękujemy za wsparcie tej akcji Ochotniczej Straży Pożarnej z Kocka oraz paniom z  Koła Gospodyń Wiejskich z Lipniaka.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym cyklicznie odbywającym się wydarzeniu w Kocku i zapraszamy za rok.

XXVII Biegi Pamięci Gen.Kleeberga – wyniki biegu głównego

XXVII Biegi dziecięce 2021 – Komunikat końcowy

ROZPOCZĘCIE BIEGÓW

 

BIEG GŁÓWNY

BIEGI DZIECI

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kocku składa serdeczne podziękowania Panu Piotrowi Przeworskiemu FotoPrzeworski za przygotowanie materiału wideo i fotoreportażu z  XXVII Ogólnopolskich Biegów Ulicznych Pamięci gen. Franciszka Kleeberga. Dziękujemy za zaangażowanie i osobisty wkład.

Renata Czajka

Dyrektor SP Kock