Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Złote Gody czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

25 października 2019

W dniu 24 października 2019r. w Sali konferencyjnej 

Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kocku  odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom małżeńskim, które pięćdziesiąt lat temu zawarły związek małżeński. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze. Uroczystość rozpoczęła Pani Lidia Sielezińska – Kierownik USC w Kocku, a dekoracji dostojnych Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Burmistrz Miasta Kock Pan Tomasz Futera, zaś Przewodniczący Rady Miejskiej w Kocku Pan Janusz Bilski czcigodnym Jubilatom wraz z życzeniami wręczył piękne bukiety.

Odznaczeni zostali Państwo:

  1. Jadwiga i Stanisław Adameczek
  2. Barbara i Marian Mitura
  3. Marianna i Józef Niedziela
  4. Jadwiga i Marian Niewęgłowscy
  5. Genowefa i Wacław Piątek
  6. Sabina i Stanisław Pożarowszczyk
  7. Irena i Stanisław Szymanek
  8. Anna i Henryk Żelazek

Po ceremonii odbyła się część artystyczna. Wystąpiła „Grupa Tańca Ludowego” prowadzona przez Panią Sylwię Dmowską, której za występ Jubilaci i goście dziękowali oklaskami.

Po części oficjalnej Dostojni Goście pozostali na słodkim poczęstunku, wypełnionym wieloma miłymi wspomnieniami oraz gromkim odśpiewaniem sto lat.

Drodzy Jubilaci!

Pragniemy złożyć Państwu z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności. Życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy.

Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego Jubileuszu.