Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

ZŁOTE GODY Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

27 listopada 2023

„Dziękuję ci żono, dziękuję ci mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” To wzajemne podziękowanie złożyli Szanowni Jubilaci w czasie uroczystości z okazji 50-lecia Pożycia Małżeńskiego, która odbyła się 25 listopada b.r. w Domu Kultury w Kocku. Poprzedziła ją msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w intencji Jubilatów oraz wszystkich seniorów z Gminy Kock.
Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje. To nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat wcześniej przysiędze. W bieżącym roku 7 par z naszej gminy spełniło to kryterium. Sześć z nich przybyło na uroczystość, podczas której z rąk Burmistrza Miasta Kock Pana Tomasza Futery otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Przewodniczący Rady Miejskiej w Kocku Pan Janusz Bilski wraz z życzeniami wręczył Jubilatom piękne bukiety. Otrzymali Oni również pamiątkowe książki oraz kosze słodyczy. Jednej parze medale oraz kwiaty i upominki zostały dostarczone do domu.
Odznaczeni zostali Państwo:
1) Marianna i Bogdan Czeladka;
2) Krystyna i Janusz Guz;
3) Lucyna i Stanisław Jeśkiewicz;
4) Ewa i Stanisław Jóźwik;
5) Wanda i Stanisław Krygiel;
6) Mirosława i Jan Kubicki;
7) Marianna i Józef Nicpoń.
Po ceremonii odbyła się część artystyczna, podczas której wystąpili: podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kocku oraz Pan Mateusz Obroślak – dyrektor Domu Kultury w Kocku, którym za występy Jubilaci i goście dziękowali oklaskami.
Po części oficjalnej Dostojni Goście pozostali na „Balu Seniora”, wypełnionym wieloma miłymi wspomnieniami. Nie zabrakło również gromkiego odśpiewania „Sto lat”.

Drodzy Jubilaci!
W imieniu samorządu Gminy Kock składamy Państwu z serca płynące gratulacje. Życzymy wielu kolejnych, wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, spokoju i życzliwości ludzkiej, a także byście doczekali razem następnych jubileuszy. Dziękujemy wszystkim parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego dnia.