Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Złote Gody

22 czerwca 2022

W dniu 20 czerwca 2022 r. w Domu Kultury w Kocku odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom małżeńskim, które pięćdziesiąt lat temu zawarły związek małżeński. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które można otrzymać wyłącznie we dwoje. W bieżącym roku 10 par z naszej gminy spełniło to kryterium. Dekoracji Dostojnych Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Burmistrz Miasta Kock Pan Tomasz Futera, zaś Przewodniczący Rady Miejskiej w Kocku Pan Janusz Bilski złożył życzenia oraz wręczył bukiety kwiatów. Burmistrz skierował do Jubilatów słowa najwyższego uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, a także za przepiękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe księgi oraz okolicznościowe upominki.
Odznaczeni zostali Państwo:
1) Krystyna i Czesław Bilscy, zamieszkali w Kocku;
2) Alicja i Eugeniusz Karpińscy, zamieszkali w Górce;
3) Krystyna i Marian Kruczkowie, zamieszkali w Górce;
4) Józefa i Marian Kułakowie, zamieszkali w Kocku;
5) Zofia i Piotr Miturowie; zamieszkali w Kocku;
6) Danuta i Ryszard Morawscy, zamieszkali w Białobrzegach Kolonii;
7) Zofia i Kazimierz Rencławowiczowie, zamieszkali w Poizdowie Kolonii;
8) Barbara i Franciszek Sadowscy, zamieszkali w Poizdowie Kolonii;
9) Teresa i Stanisław Szabelscy, zamieszkali w Annówce;
10) Zofia i Leon Zwolińscy, zamieszkali w Talczynie.
Po ceremonii odbyła się część artystyczna, podczas której wystąpiły urocze kockie przedszkolaki z grupy „Kolorowe Nutki” prowadzone przez Panią Ilonę Trojak oraz koncert wokalny w wykonaniu Pani Moniki Szymczyk – Obroślak i Pana Mateusza Obroślaka.
Po części oficjalnej Dostojni Goście pozostali na wypełnionym wieloma miłymi wspomnieniami słodkim poczęstunku, podczas którego Burmistrz Tomasz Futera wzniósł uroczysty toast na cześć Jubilatów.
Wszystkim Jubilatom organizatorzy uroczystości składają raz jeszcze najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia, pogody ducha na kolejne lata wspólnego życia, aby upływały one nadal we wzajemnej życzliwości i miłości.