Jubileusz 20-lecia zespołu śpiewaczego z Górki Kockiej
Ludowy zespół śpiewaczy z Górki Kockiej świętował 1 maja dwudziestolecie istnienia. „To było dwadzieścia ważnych lat dla kultury ludowej gminy Kock i całego powiatu lubartowskiego. Polska tradycja i kultura pielęgnowana dzięki działalności zespołu to drogocenny skarb, który musimy przekazać nowym pokoleniom. Bez tego nie ocalimy swojej tożsamości we współczesnej Europie i świecie, który coraz bardziej przypomina pozbawione tradycji i korzeni przemysłowe miasto” – takimi słowami dziękował członkiniom zespołu burmistrz Kocka Tomasz Futera.
Obchody jubileuszu rozpoczęła Msza Święta w intencji zespołu odprawiona w kościele parafialnym w Kocku. Potem obchody przeniosły się w gościnne progi szkoły w Górce Kockiej. Tam, oprócz występu Jubilatek i zaprzyjaźnionych zespołów z Talczyna, Tchórzewa i Białobrzegów, głos zabrali zaproszeni goście, mi.in. pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. kultury ludowej, który wręczył dziewięciu członkiniom zespołu odznaczenia przyznane przez Ministra Kultury (wnioskował o nie Wojewódzki Ośrodek Kultury) i list gratulacyjny od wojewody. Reprezentująca Marszałka Województwa Janina Biegalska z Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Wojewódzkiego przekazała list i nagrody od samorządu wojewódzkiego. Starostę lubartowskiego reprezentował członek zarządu powiatu Radosław Guz i radni powiatowi z Kocka Dariusz Różycki i Ryszard Wójcik. Nie zabrakło gratulacji od Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, który reprezentowali wicedyrektor Józef Obroślak oraz Iwona Niewczas i Andrzej Sar. Samorząd Kocka reprezentowali burmistrz Tomasz Futera, jego zastępca Maciej Tracz i przewodniczący Rady Miejskiej Marek Futera. Zespół otrzymał z rak burmistrza pamiątkową statuetkę i nagrodę finansową.
Warto wspomnieć, że grupa wielokrotnie zdobywała laury na konkursach i przeglądach regionalnych i ogólnopolskich. Wystawiała m.in. teatralne widowiska obrzędowe, a jedno z nich – „Wicie wianków nagrobnych” – zostało uhonorowane I nagrodą na Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie w 1998 r. Zespół reprezentował Kock m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu i w „Teatrze Małym” w Warszawie z okazji obchodów Roku Reymontowskiego, a także na wielu konkursach i przeglądach pieśni ludowych, wieńców dożynkowych, palm wielkanocnych i potraw tradycyjnych, skąd przywozi liczne nagrody i wyróżnienia. Skład byłych i obecnych członkiń zespołu:
Pani Marianna Alina Strojek, Pani Teresa Mitura, Pani Krystyna Mitura, Pani Grażyna Siwek, Pani Jadwiga Latek, Pani Elżbieta Bujek, Pani Zofia Kowalczyk, Pani Halina Siwek, Pani Marzanna Dajek, Pani Ewa Lech, Pani Elżbieta Bujek, Pani Alina Mitura, Pani Jadwiga Kowalczyk, Pani Jadwiga Karpińska.