Ikony boczne
Twitter YouTube Vimeo Flickr RSS

Wieczór Teatralny w Kocku

16 marca 2018

MGBP i Dom Kultury zapraszają na WIECZÓR TEATRALNY z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – sobota 24.03.2018 o 17:00, sala widowiskowa, 2 piętro budynku biblioteki, ul. Stępnia 6. Wstęp wolny

Wieczór teatralny

Czas: 24.03.2018, godz. 17:00

Miejsce: sala widowiskowa, ul. Stępnia 6

Wstęp wolny

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru przygotowaliśmy dla Państwa moc teatralnych wrażeń w postaci występów dwóch znakomitych i wielokrotnie nagradzanych teatrów młodzieżowych. Teatr Panopticum z Lublina zaprezentuje czarną komedię pt. „Terapia”, w której Śmierć przybywa do szpitala psychiatrycznego by zabrać ze sobą jednego z pacjentów. Teatr Arteria z Lubartowa wystawi swój najnowszy spektakl z gatunku komedii kryminalnej pt. „Cafe Murder”, w którym goście pewnej restauracji wraz z publicznością rozwiążą zagadkę tajemniczego zniknięcia rozkapryszonej panny Rosemary. Obydwa spektakle są znakomitą propozycją na spędzenie sobotniego wieczoru dla widzów w każdym wieku.

Teatr Arteria „Cafe Murder”

Reżyseria: Adrian Krać

Scenariusz: Nathan Hartswick

Tłumaczenie: Adrian Krać

Występują: Hubert Grodzicki, Wiktor Bronisz, Agnieszka Guz, Jakub Wójcik, Zuzanna Waśkowska, Agnieszka Iwanek, Kinga Cybul, Weronika Wiącek, Anna Szymczak,
Wiktoria Urban, Kinga Kożuch

Czas trwania: 30 min.
Rosemary Saint-John jest głośną, irytującą hipochondryczką przekonaną o swoim uczuleniu na wodę. Podczas świętowania swoich urodzin w restauracji ze swoimi czterema siostrami – hipiską, typową blondynką, kierowcą ciężarówki i bizneswoman – Rosemary stawia każdego przeciw sobie. Kiedy znika w niejasnych okolicznościach i wszyscy przypuszczają, że doszło do morderstwa, jedynym obiektywnym świadkiem w restauracji jest publiczność, która rozwiąże zagadkę morderstwa. Czy była to któraś z sióstr Rosemary? Detektyw samouk? Wytworny szef kuchni? Elegancki i ułożony właściciel restauracji? Sarkastyczny kelner? Nikt nie jest poza podejrzeniami w tej zachwycającej teatralnej komedii kryminalnej.

 

 

Teatr Arteria

Jesteśmy teatrem amatorskim, grupą ambitnych ludzi, zdeterminowanych w swoim rozwoju artystycznym. Chociaż można nazwać nas amatorami, to jednak nie można odmówić nam predyspozycji na wspaniałych i profesjonalnych aktorów. Jesteśmy ludźmi, w życiu których sztuka odrywa ważną rolę, pomaga w rozumieniu rzeczywistości oraz budowaniu do niej pozytywnego stosunku.

Teatr Arteria został powołany do życia w lutym 2016 roku w Lubartowskim Ośrodku Kultury jako wynik warsztatów teatralnych prowadzonych przez Adriana Krać.

Teatr Arteria ma przede wszystkim za zadanie edukować, przy okazji tworząc sztukę. Instruktor stara się, by aktorzy poznali teatr i aktorstwo w całej swojej rozciągłości stylistycznej. Dlatego spektakle utrzymane są w różnych konwencjach, od czysto dramatycznych po alternatywne.

Teatr Arteria był do tej pory wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na regionalnych
i ogólnopolskich festiwalach teatralnych.

 

Teatr Panopticum „Terapia”

Reżyseria: Mieczysław Wojtas
Muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz

 

Autor: Kamron Klitgaard

 

Tłumaczenie: Adrian Krać

 

Występują: Paulina Iwan, Emil Janczak, Marcin Lisowski, Wiktor Palak, Jakub Wyszomirski, Oskar Rybaczek, Paweł Stelmach.

 

Czas trwania: 30 min

 

Scenariusz spektaklu oparty został o utwór Kamrona Klitgaarda „Cheating Death”, wykorzystano także fragmenty średniowiecznego utworu „Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią” oraz teksty własne.
Spektakl Terapia mierzy się z najbardziej ludzkim i jednocześnie absurdalnym problemem jakim jest śmierć, zrealizowany w satyryczno-refleksyjnej formie, pełnej dystansu do podejmowanego tematu.

 

Teatr Panopticum

Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie rozpoczął swoją działalność artystyczną i edukacyjną w roku 1985.

Skupia głównie młodzież licealną ale także gimnazjalną oraz studencką. Prowadzi szeroko pojętą edukację teatralną; młodzież poznaje warsztat aktorski, pogłębia wiedzę o teatrze, realizuje spektakle i widowiska sceniczne oraz rozwija kulturę teatralną. W Panopticum setki młodych ludzi zdobywały swoje pierwsze doświadczenia i warsztat teatralny, z których wielu zostało znanymi aktorami, reżyserami, scenografami i krytykami teatralnymi współpracującymi z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją.

Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, w tym nagrody międzynarodowej organizacji teatralnej ASSITEJ , dwóch „Złotych Masek” zdobytych na Ogólnopolskim Forum Teatrów Młodzieżowych w Poznaniu organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, nagrody centralnej TKT w Krakowie, i kilku nagród Ministra Kultury I Sztuki , Ministra Edukacji Narodowej oraz TVP 1 .

Wielokrotnie występował w Niemczech i Finlandii stale współpracując z młodymi teatrami niezależnymi oraz ośrodkami polonijnymi. Uczestniczył w Światowym Kongresie Teatralnym i European Youth Theatre Encownter w Ankarze oraz w międzynarodowym projekcie teatralno-ekologicznym Message in a Bottle w Londynie.

O Teatrze Panopticum powstało kilka reportaży telewizyjnych zrealizowanych przez ośrodki regionalne, film dokumentalny TVP 1 Szef , którego bohaterem jest Mieczysław Wojtas. Przez TVP 1 został również zarejestrowany spektakl Realium abstrakcji , nagrodzony „Złotą Maską”, kilkukrotnie emitowany na antenie ogólnopolskiej.

Założycielem Teatru Panopticum, kierownikiem artystycznym, reżyserem, „Szefem” (tak nazywa go młodzież), od samego początku jest Mieczysław Wojtas.